Kalendarz wydarzeń

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Najbliższe wydarzenia

Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Nasze oddziały

Projekt Zabrze znane i nieznane

02.05.2017

Projekt Zabrze znane i nieznane

Zapraszamy do udziału w projekcie dofinansowanym przez Urząd Miasta Zabrze, Krajoznawstwo, upowszechniania roku turystyki w 2017 r. upowszechnianie walorów turystycznych miasta Zabrze w kraju i regionie, pt.: Zabrze znane i nieznane",

Według danych Zakładu Polityki Społecznej, Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, na Śląsku proces starzenia się społeczeństwa przebiega szczególne gwałtownie i staje się wielkim problemem społecznym. Jednym z głównych problemów osób starszych jest poczucie wyobcowania, wyłączenia poza nawias aktywnego społeczeństwa i bezradności wobec zmieniającej się rzeczywistości. Jednym z problemów osób starszych jest poczucie wyobcowania, wyłączenia poza nawias aktywnego społeczeństwa i bezradności wobec zmieniającej się rzeczywistości.

Mieszkańcy Zabrza, seniorzy, do których adresowany jest projekt, to osoby, które często  nie podejmują  aktywności.  Ich wiedza o Zabrzu jego historii i zabytkach kończy się na wiedzy z lat 80 tych - jako miasto robotnicze i przemysłowe.  Często nie orientują się w zmianach jakie nastąpiły w ostatnich latach, walorach obecnego Zabrza.

Grupa ta może zostać zmotywowana i uaktywnić się do działań, których potencjał może być wykorzystany. Ich aktywność może zostać wykorzystana z pożytkiem dla społeczności lokalnej. To oferta zagospodarowania wolnego czasu Seniorów, okazja do poszerzenie horyzontów. Realizacja projektu odbędzie się w okresie od 22.05.2017 do 31.12.2017r.

Realizacja zadania będzie polegać  na;  przeprowadzeniu  popularno-naukowego  wykładu  na temat związany zabytkami i walorami naszego miasta  oraz warsztaty  - na temat;  Historii,  walorów i  zabytków Zabrza .

Zajęcia  będą popularyzować i poszerzać  wiedzę o Zabrzu i dzielnicach Zabrza,   zwiększą aktywność seniorów , zachęcą do poszukiwania wiedzy o miejscu w którym mieszkają.

Zajęcia zostaną włączone w program zajęć Uniwersytetu III-go Wieku prowadzonego przez Stowarzyszenie Misericordia w Zabrzu. Program obejmie wsparciem grupę  20 seniorów zamieszkujących na terenie Miasta Zabrze.

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się