Kalendarz wydarzeń

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Najbliższe wydarzenia

Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Nasze oddziały

Akademia 50+

Policja w Akademii 50+13 marca 2013 około godziny 16.00 na korytarzach Wszechnicy można było spotkać funkcjonariuszy zabrzańskiej policji. Ich obecność związana była z przeprowadzaną obecnie akcją informacyjną „Pieszy na drodze”. Prelekcja policjantów poprzedziła kolejny wykład Akademii 50+ i wzbudziła wiele emocji wśród słuchaczy przybyłych na spotkanie. Mieli oni okazję zapoznać się ze statystykami wypadków z udziałem pieszych, wysłuchać rad dotyczących własnego bezpieczeństwa oraz zobaczyć nagrania prawdziwych zdarzeń z udziałem osób, które wtargnęły na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżających samochodów. Policjanci rozdali też wszystkim obecnym odblaskowe opaski oraz płyty z filmami edukacyjnymi. Spotkanie bardzo poruszyło słuchaczy, którzy zapewniali po nim, że natychmiast po opuszczeniu budynku zastosują zdobyta wiedzę w praktyce. Wiele osób wychodząc po godz. 18.00 z wykładu zakładało na ramię otrzymaną odblaskową opaskę.


Akademia 50+

Prof. A. Plech „Przeszłość i współczesność leków – zagrożenia i korzyści”


W minioną środę (13 marca 2013) odbył się już trzeci wykład Akademii 50+. Naszym gościem był prof. Andrzej Plech ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, którego wystąpienie pt. „Przeszłość i współczesność leków” spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem przybyłych osób. Pan profesor przedstawił nam wiele ciekawych roślin i medykamentów stosowanych od czasów starożytnych w celu leczenia ludzi lub poprawy komfortu ich życia. Omówił niektóre specyfiki pod kontem korzyści ale także zagrożeń, które przynoszą pacjentom. Dowiedzieliśmy się także jak wygląda proces powstawania i rejestracji leków a także wysłuchaliśmy rad dotyczących stosowania konkretnych grup specyfików medycznych lub paramedycznych. Prelegent, w kilku słowach wytłumaczył zgromadzonym czym są dopalacze a także leki homeopatyczne wskazując na brak naukowych podstaw do ich zażywania. Słuchacze wyszli z wykładu wzbogaceni o cenną wiedzę, która zapewne znajdzie zastosowanie w życiu codziennym.


Od środy 27 lutego 2013 w ramach Uniwersytetu Otwartego rusza Akademia 50+. Jest to cykl ogólnodostępnych wykładów poruszających tematy w obrębie trzech ścieżek tematycznych:

1. zdrowie i styl życia,

2. podróże i krajoznawstwo oraz

3. humanistyka (historia, sztuka i kultura).

Wykłady połączone będą z wydarzeniami towarzyszącymi o charakterze okolicznościowym (rocznice i święta) lub edukacyjnym (sprawy obywatelskie, prawo spadkowe, kredyty itp.). Wykłady Akademii 50+ będą się odbywać w kolejne środy marca, kwietnia i maja o godzinie 16.00 w siedzibie Wszechnicy Zabrzańskiej.

Zapraszamy!!!


Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się