Kalendarz wydarzeń

« Styczeń 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Nasze oddziały

Aktualności

16.03.2020

Zdalne nauczanie

Uwaga! Uczniowie szkół Wszechnica Zabrzańska, w związku ze zdalnym nauczaniem podajemy cenne linki do materiałów edukacyjnych dla SP i LO

 

Więcej...

05.08.2019

Nowe kierunki w Szkole Policealnej

Zapraszamy do zapisów na nowe kierunki w Szkole Policealnej Wszechnicy Zabrzańskiej

Więcej...

01.06.2018

Trwa nabór na rok szkolny 2018/2019 do wszystkich szkół i klas Wszechnicy Zabrzańskiej - NAUKA BEZPŁATNA , BRAK WPISOWEGO!!!

Trwa nabór na rok 2018/2019 do bezpłatnych szkół dla dorosłych:

 

Nasze szkoły oferują:

  • Najlepsze przygotowanie teoretyczne i praktyczne
  • Naukę również na odległość (e-learning)
  • Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym
  • Doskonała lokalizacja
  • Pracownie zawodowe i informatyczne
  • Szkoła przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
  • Pomoc prawną, psychologiczną i pedagogiczną
  • Możliwość udziału w projektach UE i wyjazdach zagranicznych

 

Szkoły Policealnej kształcącej w kierunkach 

Liceum ogólnokształcącego 

Gimnazjum (przekstałcone w szkołę podstawową)

Szkoły podstawowej 

 

Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły:

Zabrze Plac Dworcowy 6
Pon -Piątek 9-17
32 376-90-20
mail:sekretariat@wszechnica.zabrze.pl

Więcej...

24.09.2015

EDUKACJA MŁODZIEŻY ROMSKIEJ

Stowarzyszenie Misericordia w Zabrzu realizuje od 01.09.2015 r. – do 31.12.2015 r. kolejny projekt skierowany do romskiej mniejszości etnicznej.

Świetlica środowiskowa dla młodzieży szkół podstawowych , gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych w szczególności należącej do romskiej mniejszości etnicznej”


Jako zadanie publiczne w ramach rządowego programu „Program integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020 realizowane przez Stowarzyszenie Misericordia w Zabrzu w formie powierzenia przez Wojewodę Śląskiego.

Poprzez udział w zajęciach edukacyjno-wyrównawczych z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki , historii, biologii, przyrody, chemii, geografii, wiedzy o społeczeństwie , informatyki , fizyki młodzież z romskiej mniejszości etnicznej osiągnie lepsze wyniki w szkole , w tym na sprawdzianie i egzaminie gimnazjalnym. Pozna metody aktywnego i systematycznego uczenia się, uzyska pomoc w odrabianiu zadań domowych. Udział w zajęciach wolontariuszy i asystentów romskich przyczynia się do pełniejszej integracji społecznej i przełamywania istniejących stereotypów.

Więcej...

24.09.2015

KURS JĘZYK NIEMIECKI ZAWODOWY DLA OPIEKUN OSÓB CHORYCH I STARSZYCH

Wszechnica Zabrzańska Szkoła Policealna zaprasza osoby zainteresowane podjęciem pracy jako opiekun osób chorych i starszych w Niemczech do udziału w kursie języka niemieckiego zawodowego.

Zapewniamy profesjonalną kadrę wykładowców, ćwiczenia praktyczne w pracowni medycznej
i opiekuńczej.

 

Uwaga ograniczona liczba miejsc!!!.

 

Dla osób zainteresowanych zdobyciem pełnych kwalifikacji zawodowych bezpłatna nauka na kierunkach: opiekun medyczny, opiekun domu pomocy społecznej, opiekun osoby starszej, asystent osoby niepełnosprawnej.

 

Zapisy codziennie w godzinach 9-16 w siedzibie szkoły:
Plac dworcowy 6 41-800 Zabrze tel 32-376-90-20

sekretariat@wszechnica.zabrze.pl

Ruszamy w październiku 2015 r

 

KURSY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

 

Wszechnica Zabrzańska Szkoła Policealna zaprasza do udziału w kursie przygotowującym do egzaminu zawodowego na kierunku : Opiekun medyczny, Opiekun w Domu Pomocy Społecznej, Technik administracji.

Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym OKE. Jaworzno, dysponujemy akredytowaną pracownią egzaminacyjną na kierunkach medycznych i opiekuńczych- w której przeprowadzane są państwowe egzaminy zawodowe. Do dyspozycji fantomy, łóżka , wyposażenie medyczne . Dla kierunku administracja –pracownia techniki biurowej , dostęp do zbioru przepisów prawnych, druków, procedur

Kursy prowadzą doświadczeni nauczyciele zawodu w tym egzaminatorzy.

Uwaga ograniczona liczba miejsc.!!!

 

Zapisy codziennie w godzinach 9-16 w siedzibie szkoły:
Plac dworcowy 6 41-800 Zabrze tel 32-376-90-20

sekretariat@wszechnica.zabrze.pl

Ruszamy w październiku 2015 r

Więcej...

26.06.2015

Edukacja pro zawodowa dla młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej należącej do romskiej mniejszości etnicznej w gminie Zabrze

 

Stowarzyszenie Misericordia Zabrzu

realizuje w okresie od 01.05. 2015r do 31.12. 2015rII projekt powierzony przez Wojewodę ŚląskiegoEdukacja pro zawodowa dla młodzieży z romskiej w gminie Zabrze  Na podstawie przepisów ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Więcej...

08.03.2015

KURSY OBSŁUGI KAS FISKALNYCH

Stowarzyszenie Misericordia zaprasza do udziału w kursie obsługi kas fiskalnych dla wszystkich osób zainteresowanych pracą w handlu i usługach. Proponujemy doskonałe warunki szkoleniowe- każdy uczestnik kursu pracuje na własnej kasie 

i otrzymuje pakiet materiałów dydaktycznych.

Dla nowych grup podatników zobowiązanych do używania kas fiskalnych w działalności gospodarczej kurs wzbogacony o moduł : zasady zgłoszenia liczby i miejsca używania kas fiskalnych oraz ich fiskalizacji.

 

Zajęcia w małych grupach , w dogodnych godzinach, atrakcyjne ceny

 

Nie zwlekaj zapisz się już dziś!!!!

 

 

 

Więcej...

25.09.2014

Inauguracja Roku Akademickiego na Uniwersytecie Otwartym


 Serdecznie zapraszamy starych i nowych Słuchaczy oraz wszystkich zainteresowanych na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego na Uniwersytecie Otwartym. Uroczystość odbędzie się 6 października 2014 (poniedziałek) o godz.16.00 w Teatrze Nowym w Zabrzu. 
 
Wykład inauguracyjny wygłosi dr Tomasz Rożek (fizyk, dziennikarz naukowy znany mi.in. z ogólnopolskiej telewizji i artykułów w Gościu Niedzielnym).
 

Więcej...

18.09.2014

Trwają zapisy na szkolenia w ramach Lokalnej Akademii Informatycznej

CCNA Routing and Switching 5.0

CCNA Security

FWL (sieci bezprzewodowe)

Fundamentals of Unix

 

Zapraszamy!

Więcej...

10.09.2014

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Zapraszamy uczniów wszystkich szkół na uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego, które odbędzie się 12 września (piątek) o godz. 16.00 w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (ul.3-go Maja 19)

Więcej...

04.09.2014

Zapraszamy absolwentów szkół średnich do nauki w BEZPŁATNEJ Szkole Policealnej na kierunku TECHNIK INFORMATYK

 

W ramach kierunku zapewniamy dodatkowo BEZPŁATNE szkolenia w Akademii Cisco z certyfikatem: IT Essentials i CCNA Routing and Switching 5.0 - część pierwsza

 

Więcej informacji w Sekretariacie Wszechnicy Zabrzańskiej przy Placu Dworcowym 6 w Zabrzu

lub pod nr tel.: 32 376 90 20

Więcej...

01.09.2014

Opiekun osoby starszej - zawód na czasie !

Rozwija się sektor usług skierowanych do osób w podeszłym wieku, a na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych w tym kierunku pracowników. Wychodząc naprzeciw tym trendom, Wszechnica Zabrzańska prowadzi kształcenie na kierunku Opiekun Osoby Starszej.

Polskie społeczeństwo starzeje się w coraz szybszym tempie. Demografowie biją na alarm: W drugiej połowie XXI wieku na jednego emeryta w naszym kraju będzie przypadać jedna osoba czynnie pracująca. W 2060 roku blisko 1/3 mieszkańców UE będzie miała 65 lat i więcej!Kształcenie jest bezpłatne – zarówno na tym, jak i pozostałych oferowanych kierunkach.

Nasza Szkoła Policealna jest jedyną w regionie szkołą posiadającą profesjonalne, bardzo dobrze wyposażone sale ćwiczeń z fantomami i laboratoria, a także własny, certyfikowany ośrodek egzaminacyjny, umożliwiający przeprowadzanie na miejscu wszystkich zewnętrznych egzaminów zawodowych.

Wysoki poziom merytoryczny kadry nauczycielskiej powoduje, że na kierunkach medycznych od lat utrzymuje się u nas 100% zdawalność państwowych egzaminów zawodowych!

Po egzaminie absolwenci Szkoły Policealnej otrzymują „Europass” - uprawniający do podjęcia pracy na terenie całej Unii Europejskiej.

Więcej...

02.07.2014

KURS MATURALNY W LIPCU I SIERPNIU

Wszechnica Zabrzańska zaprasza wszystkich tegorocznych maturzystów, którzy mają egzamin poprawkowy w sierpniu z matematyki do udziału w kursie maturalnym z matematyki, małe grupy , doświadczeni wykładowcy, dogodne terminy zajęć. 

 

Z NAMI ZDASZ MATURĘ !!!


Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły:
Zabrze Plac Dworcowy 6
Pon -Piątek 9-17
32 376-90-20
mail:sekretariat@wszechnica.zabrze.pl

Więcej...

21.05.2014

Społeczeństwo japońskie - tradycja i nowoczesność!" Zapraszamy na wykład

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się