Kalendarz wydarzeń

« Czerwiec 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Najbliższe wydarzenia

Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Nasze oddziały

Edukacja pro zawodowa dla młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej należącej do romskiej mniejszości etnicznej w gminie Zabrze

26.06.2015

 

Stowarzyszenie Misericordia Zabrzu

realizuje w okresie od 01.05. 2015r do 31.12. 2015rII projekt powierzony przez Wojewodę ŚląskiegoEdukacja pro zawodowa dla młodzieży z romskiej w gminie Zabrze  Na podstawie przepisów ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty zaznajamiające ze specyfiką 8 następujących zawodów: ogrodnik - konserwator terenów, 3 zawody budowlane: murarz – tynkarz, cieśla, posadzkarz – kafelkarz oraz pomoc biurowa, opiekun małego dziecka, florysta i rękodzielnik artystyczny.

 

Młodzież otrzyma informacje przybliżające dany zawód oraz informację gdzie może dany zawód zdobyć. Uzupełnieniem prowadzonej edukacji będą wizyty studyjne w rzeczywistych miejscach pracy w danym zawodzie. Młodzieży towarzyszyć będą między innymi: asystenci w tym romscy oraz doradca zawodowy.

Poprzez zapoznanie się z zawodem tak teoretyczne jak i praktyczne zwiedzenie stanowisk pracy, w przyjaznym miejscu, pod opieką doświadczonej i otwartej na młodego człowieka fachowej siły jest realną szansą na dobry wybór zawodu, start w dorosłe życie i zmianę świadomości istniejących stereotypów o niechęci do podjęcia pracy .

Udział w zajęciach przyczyni się do podjęcia nauki w danym zawodzie i chęci poszukiwania pracy. Umożliwi dążenie do osiągnięcia celu w życiu, podniesie ogólny poziom wiedzy i umiejętności, wpłynie również pozytywnie na samoocenę w kontaktach z rówieśnikami, ułatwi proces adaptacji w otoczeniu. Wzmocni działania integrujące z lokalną społecznością, przyczyni się do zwalczania stereotypów w relacjach społecznych.

Adresatami zadania jest grupa młodzieży romskiej miasta Zabrze, oraz takich. Potrzebują oni wsparcia i ukierunkowania ich wiedzy w celu zdobycia zawodu i podjęcia pracy. Wyjazdy do umówionych zakładów pracy, gdzie na miejscu zostaną zaprezentowane i omówione poszczególne stanowiska pracy

Realizacja projektu przyczyni się do poszerzenia wiedzy o zawodach., skonfrontowania się na miejscu z danym zawodem, podjęcia decyzji jaki kierunek nauki wybrać by podjąć pracę w danym zawodzie, gdzie podjąć naukę w celu uzyskania zawodu. Przyczyni się również do wyrównania szans edukacyjnych, pogłębienia integracji i zwalczania stereotypów, oraz budowy społeczeństwa obywatelskiego opartego na wiedzę i pracy.

Do realizacji celów projektu przyczyni się atrakcyjna forma zajęć, która pobudzi zainteresowania młodzieży romskiej i pomoże w odnalezieniu się na rynku pracy.  

 

 

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się