Kalendarz wydarzeń

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Najbliższe wydarzenia

Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Nasze oddziały

O nas

Uniwersytet Otwarty

Uniwersytet Trzeciego Wieku (Uniwersytet Otwarty) jest popularną formą dokształcania osób dorosłych na całym świecie. Słuchacze mają okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, zdobyć nowe doświadczenia, ale także spotkać się z wybitnymi osobistościami ze świata nauki, sztuki i kultury. W ramach Uniwersytetu Otwartego wiedzę może zdobywać lub pogłębiać każdy, bez względu na wiek i posiadane wykształcenie. Jedynym wymaganym warunkiem przystąpienia do spotkań Uniwersytetu jest głód wiedzy.

Zainteresowani uczęszczać mogą na zajęcia realizowane w formie wykładów audytoryjnych , sekcji zainteresowań, zajęć fizycznych i lektoratów języków obcych. Prowadzący zajęcia to pracownicy naukowi, wykładowcy akademiccy, nauczyciele i praktycy. Zapewniają oni zajęcia na wysokim poziomie. W sekcjach wywiązują się ciekawe dyskusje a uczestnicy często sami decydują o przebiegu spotkania, proponując rozwinięcie interesujących tematów. Sekcje, zajęcia fizyczne i lektoraty odbywają się w tygodniu w godzinach dopołudniowych i popołudniowych, co umożliwia szerokie uczestnictwo.

Oprócz sekcji słuchaczom proponujemy także ogólnodostępne wykłady audytoryjne odbywające się dwa razy w miesiącu w drugą i czwartą środę miesiąca o godz.16.00. Są to tematyczne spotkania z wielkimi osobowościami nauki i okazja do poszerzenia horyzontów oraz wymiany poglądów. W tym roku akademickim 2014/2015r. odbywają się one w naszej siedzibie przy Placu Dworcowym 6 .O kolejnych wykładach informujemy na bieżąco na stronie internetowej, w siedzibie „Wszechnicy Zabrzańskiej” oraz na plakatach.

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się