Kalendarz wydarzeń

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Najbliższe wydarzenia

Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Nasze oddziały

Stowarzyszenie Misericordia

Stowarzyszenie Misericordia

Nadrzędnym celem Stowarzyszenia jest podejmowanie inicjatyw poszerzających wiedzę oraz umiejętności dorosłych. W ten sposób pomaga osobom bezrobotnym oraz osobom chcącym podnieść swoje kwalifikacje. Istotnym w działaniu Stowarzyszenia jest również przeciwdziałanie patologiom społecznym oraz wykluczeniu społecznemu.

Cele statutowe Stowarzyszenie realizuje poprzez zorganizowanie Centrum Kształcenia Ustawicznego- "Wszechnica Zabrzańska". Obecnie jest to największa szkoła dla dorosłych w mieście, posiadająca uprawnienia szkoły publicznej. Kształci w systemie zaocznym, który umożliwia zdobywanie wiedzy ludziom pracującym.
 

Nasze oddziały

 

EDUKACJA MŁODZIEŻY ROMSKIEJ

Stowarzyszenie Misericordia w Zabrzu realizuje od 01.09.2015 r. – do 31.12.2015 r. kolejny projekt skierowany do romskiej mniejszości etnicznej.

Świetlica środowiskowa dla młodzieży szkół podstawowych , gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych w szczególności należącej do romskiej mniejszości etnicznej”


Jako zadanie publiczne w ramach rządowego programu „Program integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020 realizowane przez Stowarzyszenie Misericordia w Zabrzu w formie powierzenia przez Wojewodę Śląskiego.

Poprzez udział w zajęciach edukacyjno-wyrównawczych z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki , historii, biologii, przyrody, chemii, geografii, wiedzy o społeczeństwie , informatyki , fizyki młodzież z romskiej mniejszości etnicznej osiągnie lepsze wyniki w szkole , w tym na sprawdzianie i egzaminie gimnazjalnym. Pozna metody aktywnego i systematycznego uczenia się, uzyska pomoc w odrabianiu zadań domowych. Udział w zajęciach wolontariuszy i asystentów romskich przyczynia się do pełniejszej integracji społecznej i przełamywania istniejących stereotypów.

 

Przekazanie 1%

Nie obawiaj się, przekazanie 1% nic nie kosztuje i nie zwiększa twojego podatku, oznacza jedynie że 99% podatku trafia do skarbu państwa, a 1% wspomoże naszą organizację.

To przywilej, więc nie zapomnij z niego skorzystać. Dzięki Twojej decyzji, Nasza organizacja może działać, a niejednokrotnie rozszerzać zakres swojej działalności.

W tym roku przekazanie 1% jest wyjątkowo łatwe.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w odpowiednich rubrykach wpisać nazwę: 

Stowarzyszenie Misericordia w Zabrzu oraz numer KRS 0000008190

A resztę zrobi już urząd skarbowy.

Ponadto nasze księgowe pomoga tobie rozliczyć zeznanie podatkowe

 
Trwa nabór na semestr II do wszystkich szkół Wszechnicy Zabrzańskiej
 

Stowarzyszenie Misericordia

 

Dnia 9 maja 2012 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego budynku Stowarzyszenia Misericordia.

 
 
 
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się