Kalendarz wydarzeń

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Najbliższe wydarzenia

Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Nasze oddziały

Doradzamy! Za darmo!

Był upalny, czerwcowy dzień. Tego dnia jedną z klientek Biura Porad Obywatelskich w Zabrzu była ponad siedemdziesięcioletnia pani Aniela . Jak się okazało pani Aniela była emerytką z niewysoka emeryturą, którą trudna sytuacja materialną zmusiła kiedyś do wzięcia pożyczki w banku. Trudności z jej spłaceniem spowodowały, że musiała brać kolejne kredyty, co sprawiło, że popadła w kredytową pętlę. Sytuacja pani Anieli była mocno nieciekawa, komornik wszczął już egzekucję z jej emerytury. Jednakże najbardziej niepokoiła klientkę kwestia odpowiedzialności za te długi, którą mogłyby w przyszłości ponosić jej dzieci bądź wnuki.

Z podobnymi sprawami ludzie trafiają do BPO bardzo często, a zatrudnieni tam doradcy starają się im pomagać. Pani Anieli natychmiast udzielono wyczerpującej informacji o możliwości odrzucenia spadku przez spadkobierców po jej śmierci, a także o tym, że może z dziećmi zawrzeć umowę o zrzeczeniu się dziedziczenia po niej. Klientka wyszła z Biura bardzo zadowolona, podobnie jak ogromna większość pozostałych klientów.
Projekt Bliżej Prawa

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się