Kalendarz wydarzeń

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Nasze oddziały

Piszą o nas

Laureaci Wyróżnień im. św. Kamila

Maria Barbara Mazurek, Elżbieta Seferowicz oraz Stowarzyszenie "Misericordia" zostali laureatami tegorocznych Honorowych Wyróżnień im. św. Kamila.

W tym roku wyróżnienia zostały przyznane już po raz dziewiąty. Uroczystości odbyły się w Teatrze Nowym.

Więcej...

Statuetki św. Kamila dla osobistości wybitnych i działających społecznie

Elżbieta Seferowicz, Maria Barbara Mazurek i Stowarzyszenie Miserocordia to tegoroczni lauretaci zabrzańskiej nagrody św. Kamila. Najważniejsze, miejskie wyróżnienie, które nosi imię patrona Zabrza, ma charakter honorowy. Statuetki "Kamilków" wręczone zostały podczas uroczystej gali w Teatrze Nowym już po raz dziewiąty.

Więcej...

Na naukę nigdy nie jest za późno

Pomysł stworzenia w Zabrzu instytucji, w której każdy chętny mógłby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności forsowała dr Krystyna Rożek Lesiak, prezes stowarzyszenia "Misericordia", a chętnie podjęły go śląskie uczelnie i miejscowy samorząd.
W maju ubiegego roku odbyło się spotkanie rektorów miejscowych uczelni, a jesienią rozpoczęły się wykłady.
Pierwszy pt. "O edukacji, czyli Królewna Śnieżka w dobie globalizmu" wygłosił prof. dr hab. Tadeusz Sławek.
Na sali było wtedy 170 osób.
Więcej...

Kamile dla pani doktor oraz Żyj i daj żyć

Za wieloletnią działalność na rzecz Zabrza i jego mieszkańców od pięciu lat przyznawane są honorowe wyróżnienia św. Kamila.
W tym roku otrzyma je Krystyna Rożek - Lesiak oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Adaptacji Osób Uzależnionych i ich Rodzin do Społeczeństwa
"Żyj i daj żyć", które założył, i którym do dziś kieruje Kazimierz Speczyk.
Więcej...

Wyróżnienie im. św. Kamila dla dr Krystyny Rożek-Lesiak

Dr Krystyna Rożek-Lesiak jest od wielu lat członkiem naszego KIK i mieszkanką Zabrza. Informacja o przyznaniu nagrody została zamieszczona w gliwickiej wkładce do Gościa Niedzielnego. "Wyróżnienia im. św. Kamila zostały przyznane po raz piąty. W Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odebrali je dr Krystyna Rożek-Lesiak i Kazimierz Speczyk w imieniu Stowarzyszenia "Żyj i daj żyć"
Więcej...

Nagrody św. Kamila

Po raz piąty zostały rozdane w sobotę w Zabrzu. Dla tych co może nie wiedzą- pomysłodawcą była ówczesna członkini Zarządu Miasta Urszula Potyka - a honorują tych którzy w swym życiu nie tylko myślą o sobie ale o innych w potrzebie.
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się