Kalendarz wydarzeń

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Najbliższe wydarzenia

Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Nasze oddziały

Szkoła Podstawowa dla Dorosłych

Szkoła Podstawowa dla Dorosłych umożliwia uzupełnienie wykształcenia osobom dorosłym, które nie ukończyły szkoły podstawowej. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość przyjęcia osoby, która ukończyła 16-ty rok życia oraz nie rokuje ukończenia szkoły podstawowej w trybie dziennym.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej i przygotowuje do podjęcia dalszego kształcenia w gimnazjum.

Zajęcia dodatkowe:

Program nauczania wzbogacony jest o dodatkowe zajęcia z języków obcych, informatyki (profesjonalne pracownie komputerowe) i przedsiębiorczości – czego nie oferują inne szkoły. Istnieje również możliwość indywidualizacji toku nauczania z zastosowaniem technik e – learningu – nauczania na odległość, jak również zdania certyfikowanych egzaminów ECDL.

Słuchacze mogą uczestniczyć w sekcjach zainteresowań Uniwersytetu Otwartego oraz korzystać z bezpłatnych porad psychologa, doradcy zawodowego oraz prawnika.

Miejsce:

Sekretariat szkoły znajduje zlokalizowany jest w centrum Zabrza, w sąsiedztwie dworca PKP i dworca autobusowego. Mieści się w siedzibie Stowarzyszenia Misericordia i Wszechnicy Zabrzańskiej przy Placu Dworcowym 6. 

Nauka w nowoczesnym budynku dostosowanym całkowicie do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo: winda, podjazdy, szerokie korytarze, zaplecze socjalne i sanitarne.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia. Dysponujemy bogatym, dobrze wyposażonym zapleczem lokalowym: estetycznymi, dobrze oświetlonymi salami- w tym pracowniami komputerowymi ( komputery: PC, APPLE).

Kadra:

Zapewniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę. Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele - specjaliści z zakresu nauk ścisłych i humanistycznych, posiadający wykształcenie i wieloletnią praktykę w dziedzinie edukacji dorosłych.

Warunki przyjęcia:

Warunkiem przyjęcia do Wszechnicy Zabrzańskiej – Szkoły Podstawowej dla Dorosłych jest ukończenie 18-tego (w szczególnych przypadkach – 16-tego roku życia) oraz posiadanie świadectwa ostatnio ukończonej klasy szkoły podstawowej.

Szczegółowe warunki pobierania nauki, w tym wysokość czesnego w naszych szkołach, reguluje umowa cywilnoprawna zawierana z pełnoletnim słuchaczem w danym roku szkolnym.
Stowarzyszenie Misericordia w Zabrzu (OPP) – organ prowadzący szkoły dla dorosłych w ramach NCKU „Wszechnica Zabrzańska”, realizuje szereg programów edukacyjnych i szkoleniowych na rzecz środowiska lokalnego ze środków własnych, publicznych i w ramach projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się